portal osiedli, dzielnic i miast

Gdynia Kamienica Bosmańska - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Kamienica Bosmańska - sprawy osiedlowe » Forum » Zebranie roczne
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Zebranie roczne

     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
carla1220 
   

Nowy na forum


Dołączył: Czw Kwi 11, 2013 20:56
Posty: 3
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Czw Kwi 11, 2013 21:03    Temat postu: Zebranie roczne

Witam,

Niestety nie mogłam być ostatnio na spotkaniu rocznym Wspólnoty mieszkaniowej. Jakie istotne kwestie były poruszane? Pozdrawiam Karolina
khwial 
   

Początkujacy


Wiek: 39
Dołączył: Wto Wrz 18, 2012 13:52
Posty: 8
Skąd: gdynia-dąbrowa

PostWysłany: Czw Kwi 11, 2013 21:45    Temat postu: Re: Zebranie roczne

Witam,
na zebraniu przede wszystkim byly poruszone sprawy monitoringu, wiekszosc zgromadzonych byla za tym pomyslem choc jeszcze nie wybralismy dokladnie firmy i opcji choc Zwolinski wyslal dzis wszystkim na e-maila propozycje firmy ktora zakladala juz monitoring w Kaminicy Janowskiej. Koszt okolo 10 000 dzielone na 34 mieszkania to po okolo 300zl rozbite na 3 raty po 100 ale do podjecia ostatecznej decyzji wymagana jest wiekszosc(51%) podpisow mieszkancow.

Jedna pani miala zal o psa sasiadow, ktory rzekomo duzo szczeka, ale w sumie do zadnego wniosku ani pomyslu nie doszlo wiec sprawa otwarta choc nikt tej pani nie poparl.

Zostal tez uzgodniony fundusz remontowy w wysokosci 50gr od metra mieszkania oraz 2zl za garaz podziemny.

Reszta spraw mniej istotna, glownie wyjasnienie oplat na 2013 rok.
Pozdrawiam
Ranger6 
   

Początkujacy


Dołączył: Śro Kwi 17, 2013 6:05
Posty: 8
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Śro Kwi 17, 2013 7:02    Temat postu: Re: Zebranie roczne

Witam,
Niestety również nie mogłem uczestniczyć w zebraniu wspólnoty,natomiast odnosząc się do sprawy monitoringu, jest to oczywiście dobry pomysł ze względów bezpieczeństwa samych mieszkańców kamienicy.
Zaskoczony jedynie jestem ,że nasz Pan administrator wysłał na maila ofertę tylko jednej firmy???Czyżby w trójmieście działała tylko jedna firma zajmująca się instalacją monitoringu?Podana oferta zawiera opis innej kamery,innego rejestratora,a już zupełnie inny sprzęt wymieniony jest w ofercie cenowej.Nie rozumiem podejścia Pana Zwolińskiego,tzn.mieszkańcy mają sobie sami szukać firmy,a od czego w takim razie ten Pan jest? Bo zaangażowanie jak widać raczej słabe, skoro nie może przygotować oferty od przynajmniej kilku firm i przedstawić mieszkańcom,a to chyba on jest dla nas ,a nie my dla niego,bo my jako wspólnota mu płacimy.
Warto przy wyborze takiej firmy uwzględnić przede wszystkim jakoś nagrania z kamery,jak i sam sposób instalacji, gdzie przeważnie kamery sytuowane są np.na elewacji budynku, bez stawiani dodatkowych słupów(kosztów).Dobrym pomysłem jest również kwestia aby monitoring był podłączony do sieci, tzn. tak aby każdy z nas mógł sobie wejśc na stronę www i widzieć co się dzieje,ale to są już detale z pewnośćią do uzgodnienia z wybraną firmą.Lecz przy takim zaangażowaniu Pana Zwolińskiego, to monitoring "może" będzie na zimęWink

Dobrze by chyba też było,aby mieszkańcy mieli możliwość kontaktu z zarządem naszej wspólnoty, o czym również Pan Zwoliński nie pomyślał,jakiś nr.telefonu,imię, nazwisko,to chyba oczywiste, że sprawy kamienicy można uzgadniać między sobą, dzieląc się spostrzeżeniami i uwagi, które później można przekazać do administratora.

Z uwag , które np.ja mam,to kwestia odnieśniażania terenu naszej kamienicy w okresie zimowym.Skoro Pan Zwoliński zleca to swojemu synowi, to nie znaczy,że może to być byle jak.Parę razy było tak,że w godzinach kiedy wychodzi się do pracy, śnieg zalegał przed klatką,czy na chodniku, rozumiem,że nie odśnieża się kiedy pada,ale nie czeka się chyba też aż całkiem wszystko zasypie?Nie wiem też dlaczego Pan Zwoliński ustalił sobie,że odśnieżane są tylko chodnik i wejścia do klatek, a nie np. też droga od bramy? Zasłanianie się kosztami tu mija się celem, bo w innych wspólnotach się da to zrobić, a koszta jakie przeznacza się na odśnieżanie wcale nie są wiekszę niż u nas.

Co do Pani, która narzeka na szczekanie psa,to co tu popierać i jakie wnioski wyciągać.Pani ma rację, skoro pies ujadał nie raz w godzinach wieczornych, zostawiony sam sobie, to chyba nie jest normalna sytuacja.Państwo tak wielce oburzeni,że ktoś ma o to pretensje,niech zrozumieją,że pies owszem szczekać musi,ale trzeba szanować to,że nie mieszka się samemu,a ma się sąsiadów i nie jest niczyją złośliwością zwrócenie uwagi na taki problem,a raczej w gestii tych Państwa leży to,aby takich sytuacji było jak najmniej, bo z pewnością prędzej czy później ktoś wezwie np.straż miejską.Pies to nie zabawka,wymaga opieki i jest zobowiązaniem dla właściciela,więc skoro ktoś się decyduje go mieć to niech zrozumie,że nie mieszka zupełnie sam.Inaczej, to może ktoś inny zostawić muzykę na cały regulator w mieszkaniu i wyjść na parę godzin nie przejmując się ,czy to przeszkadza ,czy nie.
Pani zwracająca uwagę, ma jak najbardziej rację.
khwial 
   

Początkujacy


Wiek: 39
Dołączył: Wto Wrz 18, 2012 13:52
Posty: 8
Skąd: gdynia-dąbrowa

PostWysłany: Czw Kwi 18, 2013 14:51    Temat postu: Re: Zebranie roczne

Witam,
Pan Andrzej wyslal tylko jedna opcje bo ta zna i jest sprawdzona ale na zebraniu mowil ze jezeli znamy inna firme ktora mozna polecic to jak najbardziej wiec sprawa otwarta. Slupy, siec internetowa z monitoringiem to kwestia do uzgodnienia. Monitoring bedzie najwczesniej za 3 miesiace jak wszyscy zaplaca 3 razy po 100 wiecej do czynszu. Tak uzgodnila ta czesc wspolnoty ktora byla na zebraniu.
Co do pomyslu przekazania nr tel czlonkom zarzadu to moze i dobry pomysl niz osobno kazdy mialby wydzwaniac do p. Andrzeja w tej samej sprawie.
Osobiscie nie zauwazylem aby syn pana Andrzeja nie dopelnial swoich obowiazkow ale mozna zwrocic na to uwage i jesli wspolnota stwierdzi ze czlowiek sie nie nadaje to mysle ze droga glosowania zmienic to, z tak z ciekawosci to jakie jest wynagrodzenie na tym stanowisku, bo nigdzie nie ma wyszczegolnionej tej oplaty, jedynie ogolnie za sprzatanie, ale pewnie w tym sa rowniez caly sprzet i srodki czystosci..
Co do psa to pani skarzyla sie ze pies szczeka rano a ona pracuje na nocne zmiany, a wlasciciele pewnie wychodza wtedy do pracy, co jest raczej norma ze pies zostaje pewien okres czasu sam w domu. A pomysl z dawaniem lekow na uspokojenie to nie jest wyjscie tak jak zasugerowala niezadowolona pani z reszta tylko jej ten pies przeszkadza na razie.
Wlasciciele psa z tego co zauwazylem staraja sie cos z tym zrobic. Jest pare opcji, przede wszystkim bym poczekal az prace remontowe sie zakoncza i wtedy zobaczyc co sie stanie, ale tez sa obroze antyszczekowe, mozna isc do behawiorysty ale powatpiewam w skutecznosc tych metod.
Pozdrawiam
Ranger6 
   

Początkujacy


Dołączył: Śro Kwi 17, 2013 6:05
Posty: 8
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Pią Kwi 19, 2013 7:06    Temat postu: Re: Zebranie roczne

Hej,
Nawiązując do kwestii monitoringu, to pomimo,że nie miałem możliwośći być na zebraniu wspólnoty, to wiem,że Pan Andrzej wiedział wcześniej,że ten temat będzie poruszany na tym zebraniu, więc trochę zaangażowania z jego strony nie zaszkodziłoby ,gdyby przedstawił oferty innych firm, a skoro potrafi wysyłać maile to i wie, co to google..więc wyszukać firmę, zadzwonić, uwówić na wycenę to nie jest filozofia,a on,jako administrator naszej kamienicy wychodzi z założenia ,że to my mamy szukać firmy?Przedstawienie oferty jednej firmy to na odwal robota, a my skoro mamy zapłacić, to powinniśmy się zainteresować konkretami.Raczej nie tak to powinno wyglądać.

Co do opłaty na 3 miesiące do przodu,to przy takich pomysłach , "uchwałach" z pewnością musi być większość czyli te 51%,a czy była taka większość na zebraniu?

Wracając jeszcze do szczekającego psa..to należy rozróżniać szczekanie, od ciągłego ujadania, i myślę,że o to tej Pani chodziło mając pretensjeByć emocjonalne podejście do sprawy sprawiło,że przedstawiła dość radykalne pomysły,ale skoro prosiła ,a prośby nie pomogły.Remonty tu nie mają nic do rzeczy.Inna sprawa,że nawet schodząc po klatce, nieraz wieczorami było słychać ,że ten pies non stop szczekał, więc nie dziwię się,że ktoś ma pretensję i nie chodzi o nikogo złą wolę,ale zrozumienie,że wychodząc z domu na kilka godzin,trzeba zrozumieć,że takie szczekanie,ujadanie, non stop może być uciążliwe dla innych..niestety.

Dlatego też wydawało mi się dobrym pomysłem,aby mieć jakikolwiek kontakt z członkami zarządu naszej wspólnoty,aby nie czekać z każdą sprawą, pomysłem, do zebrań ,lecz uzgadniać i przekazywać dalej do realizacji administratorowi.

Nie sugerowałem,że syn P.Andrzeja nie wywiązuję sie z obowiązków,czy żeby od razu go zmieniać, lecz tylko moje spostrzeżenie odnośnie odśnieżania zimą było takie,że nie wyglądało to tak jak powinno. Może gdyby większość mieszkańców chciała się jakoś wypowiedzieć i przedstawić swoje pomysły,czy tu na forum,czy między sobą, to byłoby bardziej przejrzyśćie i napewno z pożytkiem dla nas wszystkich,żeby nie wychodziło,że jedna osoba narzeka, a cała reszta uśmiechnięta,hahaWink
Chyba warto interesować się miejscem w którym wspólnie żyjemyWink
Malachit 
   

Nowy na forum


Dołączył: Śro Kwi 10, 2013 17:53
Posty: 4
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Pią Kwi 19, 2013 9:48    Temat postu: Re: Zebranie roczne

Witam!!!
Rengers6 rozumiem Twoją postawę jeśli chodzi o monitoring bo to w końcu my będziemy ponosili koszty jego założenia. Lecz jak sam napisałeś nie było Ciebie na zebraniu i nie wiesz jaki wydźwięk miały słowa Administratora. Ja całą sytuację odebrałam tak, że zna on jedną sprawdzoną firmę która zakładała monitoring w Kamienicy Janowskiej i która dobrze wywiązała się z tego i uważa że ta firma jest solidna.Ale jeżeli mieszkańcy znają sprawdzoną inną firmę to możemy przedstawić inną propozycję i się na nią zdecydować. W google to każdy może znaleźć firmę ale chodzi o to żeby była ona sprawdzona a ta którą przedstawił p. Andrzej taka jest.I nie wiem czy jest sens brać jakiejś innej opcji tak tylko z wyszukiwarki a Administrator przecież nie musi znać firm zakładających monitoring.Jeżeli chodzi o większość 51% podpisów to nie było tylu osób na zebraniu i będą zbierać podpisy indywidualnie, chyba chodząc po mieszkaniach.

Sama jestem właścicielką psa ale mam inną sytuację bo mój pies maksymalnie 5 godz w tygodniu zostaje sam. Ostatnio go nawet nagrałam i okazało się że jednak szczeka i to wcale nie na odgłosy dochodzące do mieszkania tylko z samotności i nie jestem w stanie nic z tym zrobić mogę mieć tylko nadzieję że się przyzwyczai z czasem. Byłam nawet u sąsiadki z dołu ale okazała się b. sympatyczna a najważniejsze że jej szczekanie nie przeszkadzało bo nie było uciążliwe. W regulaminie jest zdanie ze zwierzęta trzymane w mieszkaniach nie powinny zakłócać spokoju. Jest to dość ogólnikowe stwierdzenie i każdy może rozumieć to inaczej. Wiadomo, że psy szczekają, ludzie rozmawiają a dzieci czasami płaczą. O psie zakłócającym spokój o którym była mowa na zebraniu nie mogę nic powiedzieć bo nie mieszkam w tej klatce. Pozdrawiam
Ranger6 
   

Początkujacy


Dołączył: Śro Kwi 17, 2013 6:05
Posty: 8
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Pią Kwi 19, 2013 12:01    Temat postu: Re: Zebranie roczne

HejWink
Zgadza się,nie byłem na zebraniu,ale to nie znaczy,że nie znam tematu,i nie raz rozmawiałem z P.Zwolińskim,i to już kwestia osobistej oceny zaangażowania jak i podejścia do tematu tego i innych tematów Pana administratora.Nie sugerowałem,że on ma znać firmy,ale to nie znaczy iść po najprostszej lini oporu, przedstawić propozycję jednej firmy i tyle...Sprawdzona i dobra, bo ? bo tak twierdzi Pan Andrzej,hehe..nie no to tak samo ja powiem,że jakaś firma jest sprawdzona i wszyscy mają wierzyć?Chodzi o to,aby mieć porównanie, przyjrzeć się kilku ofertom i nie trzeba znać firm,żeby wykonać telefon jako administrator obiektu i umówić sie z kilkoma firmami na wycenę i ofertę.To chyba nie jest niewykonalne,tak?A tym bardziej uważam ,że takie zadania, sprawy, to powinny być w gestii administratora kamienicy, aby przedstawić ofertę później nam ,czyli jego pracodawcom, bo to my płacimy na niego,a nie odwrotnie,żebym to ja szukał firm.No ludzieWinkNie wiem,czy firma polecana przez administratora jest lepsza, gorsza od fim z trójmiasta,ale warto mieć jednak jakieś porównanie, a nie kierować się tym.."czy jest sens brać inną opcję"...opierając się tylko na kogoś słowach, a nie widząc innych ofert.Poza tym firma ta, mieśći się w Kwidzynie, czyli 120km od nas, czy to ma jakiś wpływ np.na późniejszy serwis? Jeżeli za coś płacimy my, a nie Pan Andrzej, to chyba lepiej zobaczyć co inni mogą zaproponować?No chyba ,że wszyscy poprostu wyłożą w ciemno po 300zł i niech sie dzieje co chce,to gratuluję podejściaSmile

Co do pieska, to ja generalnie nie mam nic przeciw zwięrzętom, napisałem jedynie spojrzenie moje na zaistniałą sytuację i jak sama Pani napisała, pytała sąsiadów z dołu,czy pies przeszkadza, czy nie, a tu z tego co wiem, ten piesek nie raz zostawał sam wieczorami i poprostu ujadał, co było słychać jak napisałem schodząc nawet na klatce, więc tym bardziej nie dziwię się komuś kto mieszka zaraz nad,czy obok,że można wytrzymać szczekanie,ale nie non stop.
Jeśli natomiast chodzi o regulamin, to on jest ,ale tak jakby go nie było,bo każdy sobie indywidualnie interpretuje zauważyłem, chociażby to się tyczy przestrzegania głośnych prac do godz.20..gdzie nie raz ktoś uprzejmy grubo po 20 masakrował wiertarką, czy młotem udarowym swoją ścianę, więc gdzie tu regulaminSmile
Kultura osobista i zrozumienie,że nie mieszka się samemu czasami wystarczy ,a nie regulaminWink
PozdrowionkaSmile
khwial 
   

Początkujacy


Wiek: 39
Dołączył: Wto Wrz 18, 2012 13:52
Posty: 8
Skąd: gdynia-dąbrowa

PostWysłany: Pią Kwi 19, 2013 18:28    Temat postu: Re: Zebranie roczne

Nie twierdze ze nie masz racji ze stosunkiem p. Andrzeja do sprawy monitoringu, moze rzeczywiscie powinien bardziej sie postarac, choc tak jak napisales szkoda ze nie znamy opini innych mieszkancow kamienicy mimo ze wywiesilem informacje o forum i warto chyba troche zainteresowac sie wlasnymi sprawami, ja przyznam szczerze ze od zawsze mieszkalem w domu wiec taka osoba jak administrator jest mi obca. Mnie aktualnie nie ma w kraju ale jakbys mial czas i pogadal z nim zeby zainteresowal sie bardziej ta sprawa, w koncu kazdy z nas pracuje i nie ma tyle czasu zeby szukac, sprawdzac i umawiac sie na wizyty z firmami monitorujacymi, mysle ze wielu byloby ci wdziecznych. Szkoda zaplacic 300 na byle co.
Z przykroscia musze potwierdzic ze regulamin kamienicy jest lekcewazony i parokrotnie slyszalem wiercenie i stukanie po 20 i nawet w niedziele. Co do psa to jesli rzeczywiscie jest on uciazliwy to nalezy pogadac na spokojnie przy herbacie z wlascicielami i sprobowac rozwiazac ten problem.
Pozdrawiam
carla1220 
   

Nowy na forum


Dołączył: Czw Kwi 11, 2013 20:56
Posty: 3
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Sob Maj 25, 2013 23:23    Temat postu: Re: Zebranie roczne

Witam Smile

Khwial dziękuję za informacje odnośnie zebrania.

Pozdrawiam
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 1
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Forum Gdańsk

  

osiedla Gdańska:

  2 Potoki 3 Kolory Albatross Towers Alfa Park Ambasador Angielska Grobla Apartamenty Nadmorskie Apartamenty Przy Plaży Arkońska Astra Park Atrium Gdańskie Audiopolis Aura Gdańsk Avalon Awiator Bajkowy Park Baltic Center Barbakan Biskupia Górka Błękitna Kaskada Braci Majewskich Brętowska Brama Browar Gdański Brzozowy Park Budowlani Casa Patrizia Castilla (Kowale) Centralpark Chabrowe Chmielna Park Cieszynka City Park Copernicus Cytrusowe Czterobloki Cztery Kąty Cztery Oceany Cztery Pory Roku Długa Grobla Do Studzienki Dolina Dwóch Jezior Dolina Potęgowska Domy Przy Tanecznej Dwa Tarasy Dziedziniec Energooszczędne Fregata Futura Apartamenty Galeon Gardenia Garnizon Habenda Hiszpańskie Hokejowa Horyzont Jabłoniowa (INPRO) Jabłoniowa (PB Kokoszki) Jabłoniowy Sad Jary Jasień Jasień Park Jaworzniaków Jednorożca (Wroński) Jelitkowo Jelitkowski Dwór Jezioro Jasień Jodłowy Park Kameralne Kamienica Francuska Kamienica Pod Wrzosem Kamienice Magellana Kamienice Nad Motławą Kamienice Nad Strzyżą Kamieniczki Akademickie Kartuska 26 Kazimierz Kiełpino Górne Klimaty Klukowo Kochanowskiego 39 Kolorowe Krokusowe Królewskie Wzgórze Kryształowe Kwartał Kamienic Laurowe Lawendowe Wzgórza Leszczynowe Lipce Łostowice Maciejka Maćkowy Marina Primore Matemblewo Migowskie Tarasy Mila Baltica Miłe Miłe Wzgórze Morena Park Morenova Morenowe Wzgórze Myśliwska 17 Myśliwska Park Myśliwski Stok Myśliwskie Nad Jarem Nad Jeziorem Nad Wodą Nadmorski Dwór Neptun Park Niedźwiednik Nova Oliva Nowa Letnica Nowa Osowa Nowator Nowe Osiedle Nowiec Nowy Horyzont Olimp (Kowale) Oliwa Park Optima Orle Gniazdo Orunia Górna Osowa II Osowa Wodnika Ostoja Myśliwska Pana Tadeusza Parkowe Wzgórze Piastów Pięciu Mostów Piotrkowska 27 Platinum Park Platynowa Pogodne Pohulanka PB Górski Polonica Południowe Pomarańczowe Promienne Przeróbka Przy Srebrnej Ptasia Quattro Towers R.S.M. Budowlani Reduta Żbik Rezydencja Marina Robyg Sarnia Dolina Słoneczna Dolina Słoneczna Morena Słoneczne Słoneczne Wzgórza Słoneczniki Smęgorzyno Srebrzysta Podkowa (Kowale) Stary Chełm Stylowe Szafarnia Szmaragdowe Wzgórze Szpora 7 Św. Wojciech Świerkowe Świętokrzyskie Świętokrzyskie (PB EKO) Świrskiego Trzy Dęby Trzy Żagle Ujeścisko Vivaldiego Wieża Leszka Białego Wieżycka Wieżycka Folwark Wiktorii Wilanowska Willa Wajdeloty Wiszące Ogrody Wolne Miasto Wróbla Staw Wzgórze Elizy Wzgórze Focha Wzgórze Magellana Za Słoneczną Bramą Zabornia Zabytkowa Współczesna Zakoniczyn Zapiecek Zielona Dolina Zielone Zielony Stok Złota Karczma

dzielnice Gdańska:

  Aniołki Brętowo Brzeźno Chełm Jasień Kokoszki Krakowiec-Górki Zachodnie Letnica Matarnia Młyniska Nowy Port Oliwa Olszynka Orunia-Św. Wojciech-Lipce Osowa Piecki-Migowo (Morena) Południe Przymorze (Małe i Wielkie) Rudniki Siedlce Stogi z Przeróbką Strzyża Suchanino Śródmieście VII Dwór Wrzeszcz Wyspa Sobieszewska Wzgórze Mickiewicza Zaspa (Młyniec i Rozstaje) Żabianka-Wejhera-Jelitkowo-Tysiąclecia

Forum Sopot

  

osiedla Sopotu:

  Aquarius Dolina Gołębiewska Grunwaldzka 93a Osiedle Marii Ludwiki Osiedle Mickiewicza Polana Świemirowska Przylesie Sopocka Rezydencja

dzielnice Sopotu:

  Brodwino Dolny Sopot Górny Sopot Kamienny Potok Karlikowo Świemirowo

Forum Gdynia

  

osiedla Gdyni:

  Albatros Altoria Apartamenty Altus Apartamenty Centrum Apartamenty Conrada Apartamenty Gdynia 3000 Apartamenty Na Polanie Baltic Villa Batorego 7 Bernadowo Cadena Park Chrobrego Columbus Demptowo Dolina Cisów Fikakowo Fort Forest Gdyńskie Gorczycowa 3 Horyzonty Gdyni Jantarowe Kamienica Bosmańska Kamienica Moderna Kasztanowa Kępa Redłowska Komandorskie Wzgórze Leśne Łanowa I Marco Polo Mistral Morskie Myśliwskie Tarasy Nad Kępą Nawigator Orłowska Bryza Parkowe Patio Róży Pomorska 57 Redłowska Kaskada Redłowski Stok Rezydencja Sokół Rezydencja Tarasy Sea Towers Shiraz Park Skłodowska 8 Skłodowskiej Sojowa Sokółka Sokółka Zielenisz Śniadeckich 4 Transatlantyk Uranowa Villa Spokojna Wiczlino Ogród Willa Nad Morzem Witawa Zacisze Leśne Zielona Dolina Zielone

dzielnice Gdyni:

  Babie Doły Chwarzno - Wiczlino Chylonia Cisowa Dąbrowa Działki Leśne Grabówek Kamienna Góra Karwiny Leszczynki Mały Kack Obłuże Oksywie Orłowo Pogórze Pustki Cisowskie - Demptowo Redłowo Śródmieście Wielki Kack Witomino (Radiostacja i Leśniczówka) Wzgórze Św. Maksymiliana

W REGIONIE:
Bytów Chojnice Gdańsk Gdynia Hel Jastarnia Kartuzy Kąty Rybackie Kolbudy Koleczkowo Kosakowo Kościerzyna Krynica Morska Kwidzyn Lębork Łeba Łęgowo Malbork Mierzeszyn Pruszcz Gdański Pszczółki Puck Reda Rotmanka Rumia Słupsk Sopot Starogard Gdański Straszyn Tczew Ustka Wejherowo Władysławowo Żukowo

      FORUM GDAŃSK     FORUM SOPOT     FORUM GDYNIA     FORUM PRUSZCZ GDAŃSKI     FORUM STRASZYN

    FILMY Gdańsk/Sopot/Gdynia      TRÓJMIEJSKA GALERIA      Co warto zobaczyć na świecie?

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama